5 zagrywek na pentatonice (TABY)

Szymon ZeifertZagrywki gitarowe9 Comments

Dobrze brzmiące zagrywki na pentatonice. Każda jest w innym schemacie/superpozycji.

Zagrywki nie są bardzo trudne technicznie, ale jeśli sprawiają problem, to pamiętaj aby zacząć ćwiczyć w wolnym tempie i stopniowo przyspieszać.

Zwróć także uwagę na artykulacje: nie wszystkie dźwięki są kostkowane. Używaj hammer on oraz pull off.

Kliknij i zobacz lekcję:

Jeśli nie znasz jeszcze superpozycji pentatoniki, to zobacz ten poradnik: http://www.kwadransdlagitary.pl/5-superpozycji/

9 Comments on “5 zagrywek na pentatonice (TABY)”

  1. Nie mam zbyt dużo czasu ale wykorzystuje go w pełni. Wszystkie lekcje są merytorycznie dobrze przygotowane, co daje możliwość robienia szybkich postępów.
    Pozdrawiam Panie Szymonie

    1. W swoich solówkach zauważyłem pewien schemat mianowicie grałem długimi dźwiękami i z przerwami bo poprostu musiałem mieć czas na zastanowienie się co dalej i dlatego teraz ćwiczę pentatonike na całym gryfie a zagrywki to przyznaje ze w bardzo balladowym wolnym tępię ale za to świadomie a nie z przypadku!!!!!

  2. świetnie że dajesz taby pod filmikiem. Jeśli to możliwe może dałoby rade je zapisac w pdf. Jest problem z wydrukowaniem i powiekszeniu z jpg-a. takie małe literki to tylko przez lupe widac. Pozdrawiam

  3. Chociaż nie dawno rozpoczęłam, przygodę z graniem na gitarze właściwie to 9 miesięcy, a okazało się , że po wykupieniu kursu podstawowego stwierdziłam, że pan Szymon usystematyzował moje wiadomości dotychczasowe z zasad muzyki i dopowiedział w tych lekcjach te wiadomości, których mi brakowało, a efekt jest taki , że z dnia na dzień usiadłam do gitary i gram po prostu gram. Moja córka zdziwiona że jej 68 letnia mamusia wymiata akordami i to tak się zapaliła , że stworzyła 8 zgrabnych piosenek o tematyce seniorskiej i kombinuje jakby ten akompaniament upiększyć jakimiś wstawkami solowymi. Nie mogłam wprost uwierzyć , że ja coś zrozumiem z tej pentatoniki, ale owszem to tak jak w grafice komputerowej paleta barw, w której wszystkie kolory z palety pasują do siebie tak w pentatonice zbudowanej w skali dźwięki pasują do siebie i mogę dowolnie z nich zaimprowizować frazy do moich piosenek, oczywiście biorąc pod uwagę odpowiednią tonację. Jeśli to wszystko dopracuje proszę mnie oglądać na występach artystów w mojej grupie literackiej w cukierni u Borowskiej w Mielcu. Starość jest piękna dużo czasu na ćwiczenia. Panie Szymonie, ja w czasie ostatniego tygodnia nauczyłam się ogromnie dużo to wielka pana zasługa bo ten materiał jest tak wspaniale podany niemal na tacy. Wielkie dzięki i odezwę się jak zastosuję tą ostatnią wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *