Podkład gitarowy do ćwiczeń (backing track) w A moll

Szymon ZeifertImprowizacja na gitarze, Podkłady gitarowe5 Comments

podkład gitarowy w A moll

Nie zawsze można pograć z żywym zespołem. Na szczęście zawsze możesz włączyć podkład gitarowy i uzyskać podobny efekty!

Poniżej zamieściłem podkład do ćwiczeń w tonacji A moll. W czasie odtwarzania jest pokazany aktualny akord oraz skala, której możesz użyć do improwizacji.

Kliknij i włącz ten „backing track”:

Jak widzisz, do całego podkładu możesz wykorzystać pentatonikę A moll. Zaznaczyłem miejsca, w których możesz zagrać ją na gryfie (kolory oddzielają różne schematy na gryfie).

(Jeśli nie do końca rozumiesz pentatonikę i te schematy na gryfie, to polecam bezpłatny poradnik „Pentatonika: poradnik dla początkujących”

Jeśli chcesz pójść jeszcze krok dalej, to możesz też rzucić okiem na kurs gitarowy za kilka złotych: „Jak improwizować na całym gryfie gitary”.)

Poza pentatoniką, możesz także wykorzystać skalę A moll (A eolską) i skalę A bluesową.

Jestem ciekaw, jak Ci się podoba. Jeśli chciałbyś, abym wrzucał takie podkłady gitarowe częściej, koniecznie napisz to w komentarzu! 🙂

5 Comments on “Podkład gitarowy do ćwiczeń (backing track) w A moll”

  1. Sorry!! Prostuje swoja wypowiedz! Widze, ze nie uwzgledniles na gryfie IV superpozycji w pozycji 0-wej, na dole gryfu, ale tylko w XII pozycji. Tak z reszta wskazuja na to kolorowe schematy. W 0-wej pozycji akurat wszystkie struny sa puste poza H, stad latwo pomyslec, ze jest tu ona pokazana. Zwracam honor 😛

  2. A tak na marginesiedodam, ze chcialbym zebys wrzucal takie podklady czesciej, moga byc jak najbardziej inne tonacje 🙂 Dziekuje!

  3. Witam,
    znalazlem drobny blad, ktory poczatkujacym moze troszke komplikowac zycie. Otoz brakuje dzwieku C w IV superpozycji na dole gryfu – jest pusta struna, a powinno byc C. Oktawe wyzej jest dobrze). Tak to jest juz ze schematami, ze latwo sie walnac 🙂

  4. Cześć, takie konkretne podkłady są naprawdę przydatne w nauce improwizacji. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *