Bluesowa zagrywka gitarowa z głębszym przesłaniem

Szymon ZeifertImprowizacja na gitarze, Zagrywki gitarowe19 Comments

bluesowa zagrywka

W tej lekcji upieczemy dwie bluesowe pieczenie na jednym ogniu.

Nauczysz się zagrywki, którą będziesz mógł od razu zacząć stosować oraz na jej przykładzie zobaczysz niezbędną technikę improwizacji.

Kliknij wideo i obejrzyj lekcję:

Podkład:

Skomentuj poniżej.

(UWAGA: Chcesz wejść na wyższy poziom w graniu bluesa ? Kliknij TUTAJ i zobacz kurs Bluesowy Niezbędnik)

19 Comments on “Bluesowa zagrywka gitarowa z głębszym przesłaniem”

 1. Osobiście podoba mi się podawanie informacji – którym palcem która struna i na którym progu. Racja, że to zabiera czas, jednak warto, choćby na początku odebrać sprawdzony sposób palcowania. Potem i tak wyrabia się własny, nabierając doświadczenia i wgrywając się w dany temat

  1. Dzięki Michał za opinię na ten temat – wezmę to pod uwagę przy kolejnych lekcjach.

 2. Witaj Szymon! Dzięki za kolejka lekcję. Pytanie odnośnie podciągania strun. Wiem że opowiadasz o tym w kursach-coś tam od ciebie mam już kupione, ale co zrobić żeby tak bardzo nie niszczyć strun? Po 2-3dniach ćwiczenia przeciera mi się owijka no i struny do wymiany, a nie mam najgorszych, trochę kosztują i po poprostu szkoda kasy 😉 Dzięki!

  1. Witaj. W którym miejscu i na jakich strunach przeciera się owijka? Jakie masz struny?

   1. Najbardziej G na 4,5 progu. To był Gibson 80/20 bronze. Poszły w 2 dni. Teraz D’Adddario Exp, trochę przytarte, ale to może też być od zwykłego grania, rytmicznego. W każdym razie przestałem je podciągać, bo mi ich szkoda. A jakie polecasz?

    1. Nigdy nie miałem takiego problemu. Może masz uszkodzone progi i one ocierają struny?

 3. Brakuje wytłumaczenia odnośnie bluenote.
  To jest bardzo ważne.. poza tym jakiś „mój” schemat.
  Pozdrawiam. Kiedyś wrócę.

  1. Witaj,

   to nie jest lekcja a temat bluenote, tylko bluesowej zagrywki (która nie wykorzystuje bluenote). Stąd nie poruszam tego temat, choć jest on oczywiście bardzo ważny w bluesie. Mamy na ten temat osobną lekcję na stronie.

   Pozdrawiam,
   Szymon

 4. Zagrywka super. Nieczystość to sprawa względna w bluesie zwłaszcza uważam… Gitara piękna – sam mam podobną z tej samej stajni tylko w pięknym kolorze transparent blue / widać rysunek jesionowej dechy / z trzema noiselessami na pokładzie.

 5. Osobiście nie lubię tłumaczenia typu: drugi palec, czwarta struna, piąty próg, trzeci palec, piąta struna, szósty próg. etc. etc. Bardziej przemawiają do mnie schematy /akordy, pentatoniki/ jako baza /y/, na której przebiega gra. Taka uwaga z mojej strony. Pozdrawiam.

  1. W tym przypadku „baza” to akord, o czym wspominam w lekcji. Co do sposobu prowadzenia lekcji to niestety każdy woli inaczej, więc staram się dopasować do jak największej ilości widzów. Dzięki za uwagę.

 6. Wybaczcie nieczyste podciągnięcie w pierwszej frazie – nowa gitara i nie do końca ją jeszcze czuję (zupełnie inna „czułość” niż w mojej poprzedniej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *