"Kurs Blues Totalny jest super.
Mam kilka amerykańskich, ale żaden się nie umywa."- Marek J.

Poznaj kurs bluesa, który wprowadzi Twoją grę na zawodowy poziom

Niektórzy gitarzyści nigdy nie przebiją się powyżej poziomu “amatorskiej gry”.

Nie mam tutaj na myśli grania za pieniądze czy nie (nie sądzę, że chcesz żyć z gry na gitarze), ale brzmienia jak amator i bycia tak odbieranym przez znudzonych słuchaczy.

Zacząłeś grać prawdopodobnie wiele lat temu jako młody chłopak pełen nadziei i marzeń związanych z gitarą. Słuchając gitarowych idoli jak Jimmy Page, Hendrix, Beck, B.B King, Clapton czy inni, widziałeś siebie improwizującego porywające solówki oraz grającego stylowe akordy i szalejących z wrażenia słuchaczy…

…ale minęło wiele lat, a Twoja gra na gitarze niewiele poszła do przodu. Dlaczego po tylu latach jeszcze nie spełniłeś tego marzenia? Czy gdybyś mógł, to chciałbyś to zmienić?

Dlaczego niektóre sposoby na naukę gry na gitarze doprowadzają jedynie do frustracji?

Znam gitarzystów, którzy grają od 5, 10, 20 czy nawet 30 lat, a wciąż tkwią na amatorskim poziomie. Część z nich niestety nigdy ponad ten poziom nie wyjdzie – nie dlatego, że im czegoś brakuje, ale dlatego że popełniają fundamentalne błędy w podejściu do nauki które zabijają ich efekty.

Jeśli nie chcesz porzucić marzenia o swobodnej, zawodowo brzmiącej grze na gitarze (zarówno improwizacji jak i grze akordowej) to musisz coś zmienić – inaczej kolejne lata będą taką samą stagnacją jak poprzednie.

(to nie dzieje się bez przyczyny, że niektórzy uczą się nieskutecznie przez 20 lat, a w tym samym czasie nieopierzeni nastolatkowie po krótkim czasie nauki wymiatają zawodowe solówki).

Czy chcesz coś z tym zmienić? Tak więc czytaj dalej…

Czy zdarza Ci się wstydzić swojej gry na gitarze?

Zdarzyło Ci się grać kiedyś solówkę i w tym samym czasie wstydzić się, że brzmi tak słabo? Znajomi oraz rodzina zniecierpliwieni i znużeni z politowaniem słuchają jak wszelkimi siłami próbujesz zagrać coś ciekawego, coś co ich wciągnie i wprawi w zachwyt…

…ale nie jesteś w stanie. Oczywiście nikt nic negatywnego nie powie, ale dobrze wiesz, że traktują Cię z przymrużeniem oka, myśląc: “mąż/kumpel/wujek/syn/tata (TY) lubi sobie czasem amatorsko pograć na gitarze – skoro musi to niech chwile pohałasuje, a potem będziemy mieli spokój.”

Czas im pokazać, że się mylą! Czas zacząć grać tak, aby nie wiedzieli co powiedzieć i z nieukrywanym zachwytem słuchali Twoich solówek.

Wreszcie zaczną Cię traktować jak muzyka i artystę, a nie domowego, samozwańczego grajka, którego z grzeczności trzeba tolerować.

Nie pozwól by wcześniejsze niepowodzenia ukradły Twoje marzenia o zawodowo brzmiącej grze na gitarze.

Nie musisz już dłużej czuć się jakbyś tracił coś w życiu przez to, że nie jesteś w stanie wziąć gitary do ręki i pograć z innymi – dla zabawy i spełnienia. Wystarczy już słuchania innych – czas im pokazać jak się to robi!

Wiem, że słyszałeś od innych lub nawet samego siebie, że czegoś Ci brakuje skoro przez taki czas nie nauczyłeś się swobodnie improwizować: talentu, słuchu muzycznego, poczucia rytmu, znajomości teorii. zmysłu muzycznego, a możesz nawet, że jesteś już za stary (Jeff Beck, Jimmy Page czy Eric Clapton mają sporo ponad 70 lat) itp. To wszystko bzdura!

Udowodnij samemu sobie i innym, że masz wszystko co potrzeba, aby grać porywające solówki. Chcesz to zrobić, prawda? Jeśli tak to czytaj dalej i pokażę Ci jak to zrobić!

Ponieważ mam do czynienia z tysiącami gitarzystów, znam częste przeszkody w opanowaniu swobodnej improwizacji i gry akordowej. Wbrew pozorom, jedna z największych z nich nie jest związana z techniką, ćwiczeniami czy teorią.

Mały błąd kosztujący gitarzystę-samouka marzenie o swobodnej, porywającej grze

Jest nim niewiara w siebie. Może myślisz sobie “przejdź człowieku do jakiś praktycznych rad, a nie gadaj mi wyświechtanych frazesów.”.

Dobrze Cię rozumiem, bo sam jestem bardzo praktycznym człowiekiem. Niemniej jednak wciąż obserwuję to samo: wielu rezygnuje z marzenia o zawodowo brzmiącej improwizacji, bo uważają, że nie są w stanie jej opanować lub jest to bardzo czasochłonne (a nie mają wiele czasu na ćwiczenia).

Może to być spowodowane usłyszanymi od innych uwagami na temat braku słuchu, poczucia rytmu itp. lub też brakiem efektów we wcześniejszych próbach.

Niezależnie jaka jest tego przyczyna, proszę Cię o jedną rzecz – przynajmniej na kilka następnych minut wyobraź sobie, że jesteś w stanie – jeśli tylko zechcesz to osiągnąć – improwizować na takim poziomie na jakim marzysz i z tym nastawieniem, przeczytaj resztę tej strony. Ok?

Tysiące samouków, którzy nigdy nie sądzili że potrafią, teraz swobodnie grają na gitarze

Zanim dojdziesz do końca będziesz wiedział, że to prawda i co więcej – będziesz wiedział jak to osiągnąć!

Dlaczego mogę powiedzieć to z taką pewnością? Ponieważ dostaję opinię za opinią na temat efektów jakie dzięki mnie osiągnęli gitarzyści, którzy nie wierzyli, że kiedykolwiek będą w stanie tak improwizować.

Zazwyczaj zaczynają się bardzo podobnie “Mam już 40 czy 50 lat i nie sądziłem, że jeszcze będę mógł nauczyć się tak improwizować…”.

Oto fragmenty kilku z nich:

"Niezwykle mądre, szybkie i skuteczne ujęcie sposobu nauki improwizacji osiągalne dla każdego. Do tej pory uważałem, że swobodne improwizowanie dane jest głównie muzykom zawodowym bądź gitarzystom o nieprzeciętnej wrażliwości i słuchu muzycznym."
Jan Warzocha
54 lata
"absolutnie każdy zrozumie"
Bartek C
25 lat
"kieruję ukłon w Twoją stronę Szymon. (...) było widać w Twoich nagraniach pasję do gry. Cenię ludzi, którzy mając zaplecze pomagają innym je zdobywać i uwalniają w nich dobre rzeczy."
Wojciech Jastrząbski
23 lata
"przygotowany przez Ciebie materiał zaoszczędził mi wiele czasu, który straciłbym na bezowocne ćwiczenia."
Marcin Kordanaski
35 lat
"Najważniejszą zmianą jaką zaobserwowałem jest, to, że zaczynam wiedzieć co gram. Gram dokładniej, mniej dźwięków ale wybieram takie, które bardziej pasują niż wcześniej grałem. Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Jestem zadowolony z postępów"
Tomasz Antoniewicz
41 lat
"jeżeli tego co mówisz i pokazujesz ktoś nie zrozumie to niech sobie lepiej da spokój…"
Tomek Zadrożny
49 lat
"nauka improwizacji w trybie video metodą efektywnych kroków daje niesamowite rezultaty"
Maciej Szewczyk
25 lat
"zacząłem widzieć dźwięki na gryfie a raczej czuć przed uderzeniem w strunę."
Paweł Łukasik
34 lata

58-letni biznesmen i gitarzysta-amator zostaje finalistą ogólnopolskiego konkursu gitarowego.

Jest to krótka historia Jerzego Gendery: 58 letniego właściciela agencji reklamowej w Poznaniu.

Jest on gitarzystą-samoukiem, grającym w wolnych chwilach na gitarze. Po przerobieniu moich materiałów, poczuł się na siłach, żeby wystartować w ogólnopolskim konkursie gitarowym na najlepszą solówkę.

Został finalistą i dodatkowo otrzymał specjalne wyróżnienie oraz został wspomniany w magazynie Top Guitar! Oto treść emaila jaki do mnie napisał:

“Witaj Szymonie. Dawno nie pisałem do ciebie więc czas nadrobić zaległości. Ja “stary piernik” (mam przecież 58 lat) wziąłem udział w konkursie dla gitarzystów p.t. “Gitarowy Top” organizowany przez miesięcznik Top Guitar.

Do zadanego podkładu trzeba było stworzyć solówkę. Przesiedziałem pewnie z 20 godzin (łącznie z nagraniem filmu tzw. “setki” gdzie musiało byś widać twarz i ręce gitarzysty i solo trzeba było zagrać bez jakiegokolwiek montażu).

Nie ma co ukrywać – zdobyłem się na odwagę dzięki Tobie i Twoim lekcjom. Bez wątpienia dodały mi one pewności i poprawiłem znacznie tzw. warsztat.

Wczoraj odbył się finał tego konkursu na Międzynarodowych Poznańskich Targach przed obliczem Jury złożonego z samych wytrawnych gitarzystów i muzyków.

O dziwo zdobyłem tam wyróżnienie (będzie o tym w grudniowym wydaniu Top Guitar). Jeszcze raz Szymonie dzięki za inspirację i zmuszenie mnie do sensownych, ukierunkowanych i systematycznych ćwiczeń. Bez mojego zaangażowania się w prowadzony przez Ciebie kurs improwizacji nie dał bym rady!!! To czysta i szczera prawda.

Gwarancja 100% że Twoje lekcje będę oglądał tak długo jak długo zechcesz je prowadzić.

Jeszcze raz szczere – DZIĘKUJĘ!
Jerzy Gendera”

Ok, skoro wiesz już, że każdy – niezależnie ile wcześniej nieskutecznie uczył się improwizacji na gitarze , ile ma lat czy ile ma “talentu” – jest w stanie sprawnie improwizować to powstaje pytanie: jak to osiągnąć?

Sekret zawodowo brzmiącej gry na gitarze.

Żeby to zobrazować, wyobraź sobie że jesteś w Warszawie i chcesz dojechać do Paryża. Czy po prostu wsiądziesz do auta i jedziesz przed siebie?

Oczywiście, że nie – w ten sposób co najwyżej się zgubisz. Potrzebujesz mapy czy GPSa, który Cię pokieruje.

Chociaż na tym przykładzie widać, że jest to czyste szaleństwo, wielu gitarzystów próbuje opanować improwizację tak jakby wsiadali do auta i jechali przed siebie mając nadzieję, że trafią do Paryża.

Tak się nie stanie!

Potrzebujesz mapy lub GPS – kogoś, kto wie jak dotrzeć do poziomu na który chcesz wejść i potrafi Tobą pokierować.

Może to mieć 2 formy:

 • nauczyciel indywidualny (opcja zdecydowanie droższa – zaletą jest interakcja)
 • kurs gitarowy (opcja tańsza, co nie oznacza, że gorsza. Wielką zaletą jest to, że możesz wielokrotnie wracać do interesujących Cię fragmentów)

Tak samo jak mapa musi być wiarygodna i rzetelna, tak samo nauczyciel bądź autor kursu. Jest wiele kryteriów na które powinieneś zwracać uwagę, ale przede wszystkim musi mieć kompetencje.

Dlatego bardzo proszę: nie ucz się od “wujka Stasia”, który czasem grywa na festynach albo od samozwańczego, 15-letniego eksperta na youtube, dzięki któremu co najwyżej wyrobisz sobie błędne nawyki.

W jaki sposób przeszedłem od samouka bez formalnej edukacji muzycznej do absolwenta Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej?

Wiem o czym mówię, bo samemu zaczynałem jako samouk. Uczyłem się wiele lat z książek i kursów – bez żadnej formalnej edukacji muzycznej. Poprzez metodę prób i błędów odkrywałem co działa, a co nie.

Z tego powodu musiałem wielokrotnie oduczać się błędnych nawyków. Dzięki wytrwałości i analitycznemu podejściu do tego co działa, a co nie działa, udało mi się opracować system, który zaczął dawać świetne efekty.

Dzięki temu, jako samouk bez formalnej edukacji, dostałem się na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Dlatego teraz, już jako absolwent Akademii Muzycznej, postanowiłem podzielić się z Tobą i innymi gitarzystami metodami nauki improwizacji, które po prostu działają.

Nowa metoda opanowania gry na gitarze zapewni Ci mnóstwo komplementów i podziwu.

W tym celu udałem się do studia wideo i nagrałem wiele godzin materiału wideo w którym przedstawiam tajniki “od A do Z” grania i improwizowania bluesa.

Dlaczego powinieneś zacząć od bluesa nawet jeśli wolisz inne style muzyczne? O tym powiem Ci za chwilę, a teraz przedstawię co dzięki niemu osiągniesz.

 • Doświadczysz przełomu w swojej grze na gitarze
 • Odblokujesz się od grania ciągle tego samego
 • Twoje solówki będą budowały napięcie i opowiadały spójną, muzyczną historię
 • Będziesz umiał zaimprowizować stylowe, profesjonalnie brzmiące bluesowe solo
 • Zaskoczysz swoją grą znajomych i rodzinę
 • Będziesz umiał zagrać świetne solo do piosenki, którą słyszysz pierwszy raz
 • Poczujesz się jak zawodowy muzyk i artysta
 • Zagrasz wiele różnych profesjonalnych podkładów akordowych do bluesa
 • Ćwiczenie na gitarze stanie się przyjemnością i frajdą (odpoczynkiem)
 • Opanujesz płynną improwizację na całym gryfie
 • Będziesz rozumiał i mówił tym samym językiem co zawodowi muzycy
 • Odkryjesz prosty trik, który sprawi, że Twoje improwizacje natychmiast nabiorą bluesowego charakteru
 • Uwolnisz się od mechanicznego odgrywania schematów skal
 • Oszczędzisz godziny nieefektywnych ćwiczeń i będziesz widział efekty z dnia na dzień
 • Będziesz umiał grać zawodowe solówki do Twoich ulubionych przebojów
 • Zaczniesz w ciągu kilku dni improwizować, nawet jeśli nigdy Ci to nie wychodziło
 • Będziesz umiał urozmaicić każdego bluesa dodając zachwycające “smaczki”
 • Twoi znajomi i Ty sam, będziecie z przyjemnością słuchać jak grasz
 • Bez problemu zagrasz bluesa w dowolnej tonacji
 • Jak tylko weźmiesz gitarę do rąk i zagrasz kilka dźwięków, będzie słychać że jesteś profesjonalnym gitarzystą
 • Będziesz czuł się swobodnie nawet grając z doświadczonymi muzykami
 • Będziesz grał świadomie, a nie odtwarzał ciągle te same schematy i zagrywki

Osiągniesz to wszystko i znacznie więcej dzięki kursowi Blues Totalny.

Dlaczego niektórzy gitarzyści potrafią do każdej piosenki zagrać porywającą improwizację? (blues to podstawa każdego gatunku muzyki rozrywkowej).

Być może zastanawiasz się dlaczego miałbyś uczyć się improwizować akurat bluesa, a nie np. rocka?

Odpowiedź jest banalnie prosta: praktycznie wszystkie style muzyki rozrywkowej: rock, jazz, funk, metal, pop powstały bezpośrednio (rock, jazz) lub pośrednio z bluesa i z tego powodu w każdym z nich jest wiele bluesowych elementów.

Dzięki temu, potrafiąc dobrze grać bluesa (co osiągniesz dzięki Bluesowi Totalnemu) będziesz miał prostą drogę do grania każdego innego stylu muzycznego.

Można to porównać do kładzenia solidnych fundamentów – jeśli ich nie masz to nie dziw się, że Twoja improwizacja stoi od długiego czasu w miejscu!

Oferta dostępna czasowo

Normalnie niedostępny w sprzedaży, otwarty tylko do 12 czerwca (wtorek) kurs bluesa

Składa się on z aż 9 nagrań wideo (każde z nich mogłoby być samodzielnym kursem na DVD) o łącznej długości blisko 7 godzin.

Oto czego dowiesz się z każdego z tych wideo.

Wideo #1: “Odkryj 6 wersji bluesa i zostań bluesowym ekspertem”:

w tym wideo odkryjesz różne wersje i wariacje bluesa. Podczas gdy większość amatorów będzie myślała, że blues jest tylko jeden, Ty będziesz umiał zagrać aż 6 wersji – w zależności jaki efekt i brzmienie w danej chwili chcesz uzyskać. Dzięki temu natychmiastowo będziesz postrzegany jako profesjonalista. Poznasz też bluesowy puls tzw. shuffle(czas trwania: 22 minuty; wartość: 30 zł)

Wideo #2: “Tajniki bluesowej improwizacji I”:

z tego wideo odkryjesz jak improwizować profesjonalnie brzmiące solówki, które porwą słuchaczy. Poznasz prosty sposób na swobodne improwizowanie na całym gryfie gitary (nie tylko małym wycinku) oraz najważniejszą skalę i różne jej układy. (czas trwania: 40 minut; wartość: 40 zł)

Wideo #3: “Szybki start - niezbędne zagrywki”:

opanujesz profesjonalnie brzmiące zagrywki na całym gryfie gitary. Będziesz je mógł od razu zastosować w swoich solówkach i samemu się zdziwisz, że potrafisz tak grać! (czas trwania: 42 minuty; wartość: 40 zł)

Wideo #4: “Tajniki bluesowej improwizacji II”:

w tej lekcji odkryjesz kolejne podejście do bluesowej improwizacji, dzięki któremu nadasz szlachetnego “smaku” temu co grasz – nie będzie to monotonne i przewidywalne. Odkryjesz również czym jest pentatonika durowa i jak ją zastosować w bluesie. Nie zabraknie też kolejnej porcji genialnych zagrywek. (czas trwania: 57 minut; wartość: 40 zł)

Wideo #5: “Tajniki bluesowej improwizacji III”:

odkryjesz jak dodać blue note do skal, które już znasz, aby natychmiast uzyskać rasowe, bluesowe brzmienie. W tym wideo poznasz również kolejne zagrywki. Pamiętaj: uczenie się zagrywek to jak uczenie się zwrotów w języku obcym – niekoniecznie będziesz ich używał w dokładnie tej samej formie co zapamiętałeś, ale dzięki nim uczysz się płynności w stosowaniu języka. (czas trwania: 39 minut; wartość: 40 zł)

Wideo #6: “Analiza i rozkład na czynniki pierwsze solówki”:

w tym wideo nauczysz się kawałek po kawałku całej bluesowej solówki oraz dokładnie zrozumiesz co, jak i przede wszystkim dlaczego gram w danym momencie. (wartość: 40 zł)

Wideo #7: “Jak budować formę i styl całej solówki i świadomie stosować artykulację”:

dzięki tej lekcji zaczniesz świadomie budować Twoje improwizację jako jedną całość z początkiem, końcem i rozwinięciem. Solówki niektórych gitarzystów brzmią jak zbiór niezwiązanych ze sobą zagrywek: dzięki tej lekcji Ty nie będziesz nigdy więcej tak brzmiał. Odkryjesz także proste zabiegi artykulacyjne, które sprawią, że wszystko co grasz natychmiast zabrzmi profesjonalnie. (czas trwania: 45 minut; wartość: 40 zł)

Wideo #8: “Bluesowa Improwizacja - poziom PRO”:

po przerobieniu poprzednich wideo Twoja improwizacja będzie na wysokim poziomie. W tej lekcji wskoczysz do jeszcze wyższej ligi gitarzystów. Pokażę Ci metody improwizacji, które oddalą Cię lata świetlne od gitarzystów-amatorów i wprowadzą na zawodowy poziom. Zapnij pasy i do dzieła – będzie się działo! (czas trwania: 38 minut; wartość: 40 zł)

Wideo #9: “Kompendium Bluesowej Gry Rytmicznej”:

w tym wideo odkryjesz najważniejsze rytmiczne i akordowe sposoby na bluesowy akompaniament. Nie tylko solówką można zrobić piorunujące wrażenie! Poznaj sekrety bluesowej gry rytmicznej (czas trwania: 74 minuty; wartość: 60 zł)

5 kursów gitarowych za DARMO (prezent)

Jak widzisz wartość całkowita tego pakietu to 370 zł. Ale to jeszcze nie wszystko! Postanowiłem dorzucić jeszcze 5 darmowych, bonusowych kursów jako prezent dla Ciebie! Oto one:
Bonus #1: “Łatanie dziur w muzycznych fundamentach”:

ucząc tysiące gitarzystów zauważyłem, że duża część z nich ma mniejsze lub większe braki w podstawach teorii muzyki – najczęściej sami nie wiedzą, że mają błędne pojęcie o niektórych terminach czy zagadnieniach. To przyczynia się do problemów z dalszym, gitarowym rozwojem. Z tego powodu nagrałem ten kurs i tłumaczę w nim wszystkie niezbędne zagadnienia oraz zwracam uwagę na popularne błędy. (wartość: 40 zł)

Bonus #2: “Vademecum Akordów i Harmonii”:

jak buduje się akordy, skąd biorą się tonacje i jak je ustalać, co to są progresje harmoniczne i kadencje, jak odnosi się skala do akordu – na te i inne ważne dla Twojego gitarowego rozwoju pytania odpowie ten kurs. (wartość: 40 zł)

Bonus #3: “Jak Ożywić Skale?”:

odkryj sekret jak sprawić, aby grane przez Ciebie skale brzmiały jak muzyka, a nie zapamiętane schematy. Nieznajomość tego co zdradzam w tym kursie jest jedną z przyczyn dlaczego amatorzy brzmią jak amatorzy …i co zrobić, aby to zmienić! (wartość: 40 zł)

Bonus #4: “Gryf Odszyfrowany”:

korzystasz w improwizacji z całego gryfu skacząc swobodnie między różnymi pozycjami czy też zamykasz się w małym fragmencie? Zapłaciłeś za cały gryf to korzystaj z całego! W tym kursie odblokuję dla Ciebie gryf pokazując Ci jak swobodnie się po nim poruszać w trakcie improwizacji. (wartość: 40 zł)

Bonus #5: “Blues - Akordowe Sztuczki”::

w tej lekcji omawiam wiele akordowych zabiegów jak np. różne intra i zakończenia, turnaround i akordowe triki, które sprawią, że od razu zabrzmisz jak zawodowiec. Grając je zrobisz wielkie wrażenie na słuchaczach. (wartość: 40 zł)

Wartość tych bonusowych kursów to 200 zł, ale Ty dostaniesz je całkowicie za darmo zamawiając teraz Bluesa Totalnego.

Jak widzisz jest to w sumie aż 14 osobnych wideo. Chociaż każde z nich mogłby być sprzedawane jako osobny kurs na DVD to są one spójną całością – korzystaj z nich po kolei od 1. do 9. (oraz bonusów) a w krótkim czasie zostaniesz mistrzem bluesa.

Ponieważ koszt produkcji i wysyłki 14 DVD znacząco zwiększyłby cenę, kurs Blues Totalny jest dostępny online. Oznacza to, że nie musisz płacić ani grosza za przesyłkę. Nie musisz także czekać na listonosza – możesz zacząć już za kilka minut.

Możesz również cały kurs ściągnąć na swój dysk co oznacza, że nawet osoby ze słabym lub tymczasowym łączem internetowym mogą w każdej chwili korzystać z materiałów.

Wszystkie elementy składające się na granie na gitarze zawodowo brzmiącego bluesa (i nie tylko), zebrane w jednym wielkim kursie.

Oto czego m.in dowiesz się z tego bluesowego mega-zestawu:

 • poznasz kilka podejść do improwizacji bluesa oraz nauczysz się je ze sobą łączyć. Dzięki temu Twoje solówki będą bogate i urozmaicone, a słuchacze będą z zaciekawieniem słuchać Cię aż do końca.
 • odkryjesz 7 sprytnych sposobów na upiększanie bluesowego akompaniamentu, dzięki czemu nawet grając podkład będziesz robił piorunujące wrażenie
 • opanujesz w prosty sposób pentatonikę molową na całym gryfie gitary, co pozwoli Ci sprawnie poruszać się po całej szerokości i długości gryfu
 • poznasz najstarszą bluesową technikę call and response i zastosujesz ją, grając w ten sposób rasowe, bluesowe solówki
 • nauczysz się najlepszych bluesowych zagrywek, które będą Twoim “asem w rękawie” i natychmiast katapultują Twoje improwizacje na wyższy poziom
 • poznasz sposób na łączenie i mieszanie w jednej solówce kilku skal, dzięki czemu niewtajemniczeni gitarzyści nie będą mieli pojęcia co robisz, że uzyskujesz tak orygnalne brzmienie i frazy
 • opanujesz wiele riffów i akordów bluesowych, dzięki czemu za każdym razem będziesz mógł grać bluesa w inny, zawsze ciekawy sposób
 • nauczysz się dźwięk po dźwięku całej bluesowej solówki, dzięki czemu będziesz rozumiał co, jak i dlaczego grają zawodowi gitarzyści w swoich improwizacjach
 • poznasz sekret jak ćwiczyć skale, aby nie brzmiały w trakcie improwizacji jak granie skali w górę i dół, co nada Twojej grze świeżości i polotu
 • dowiesz się czym tak naprawdę są akordy i jak się je buduje – dzięki czemu nie będziesz uzależniony od wyuczonych diagramów na gryfie i będziesz mógł tworzyć swoje własne
 • poznasz pentatonikę durową i opanujesz ją na całym gryfie gitary – pokażę Ci sztuczkę jak to zrobić w zaledwie kilka minut!
 • szybko opanujesz rozmieszczenie dźwięków na całym gryfie, korzystając ze sprytnych ułatwień które Ci zdradzę
 • odkryjesz 6 sposobów artykulacji dźwięków, które sprawią, że nawet nienajlepsze melodie, dobrze zabrzmią w Twoim wykonaniu
 • poznasz ćwiczenie na łączenie skal na całym gryfie, dzięki czemu będziesz płynnie skakał między różnymi rejonami gryfu.
 • opanujesz profesjonalne początki i końce bluesa – dzięki temu już na samym początku zrobisz piorunujące wrażenie, a po zakończeniu nikt nie będzie miał wątpliwości, że co jak co, ale grać to potrafisz.
 • dowiesz się czym tak naprawdę są skale
 • poznasz interwały w praktyczny sposób, dzięki temu dużo łatwiej Ci będzie opanować każde inne muzyczne zagadnienie (akordy, skale itp) i będziesz bez problemu porozumiewał się z innymi muzykami – także tymi zawodowymi
 • odkryjesz sposób na improwizowanie bluesa bez użycia żadnej skali co pozwoli Ci całkowicie uwolnić się od “zablokowania” w schematach oraz nada Twojej grze nowy charakter
 • nauczysz się zawodowych sposobów na zagranie bluesowego turnaround (oraz dowiesz się co to jest jeśli nie wiesz). Dzięki temu Twoje solówki będą miały charakterystycznego, bluesowego “zęba”
 • nawet jeśli nie wiesz teraz gdzie i jakie są dźwięki na gryfie to po tym kursie będziesz biegły w teorii muzyki (bez obaw: to jest proste jeśli uczy się tego w praktyczny sposób, a nie w oderwaniu od muzyki)
 • dzięki prostemu trikowi opanujesz skalę bluesową na całym gryfie w kilka minut
 • poznasz i zrozumiesz budowę różnych wersji bluesa co sprawi, że nie będziesz przywiązany tylko do jednej, a otworzy się przed Tobą całe spektrum możliwości
Blues Totalny

Ta sprawdzona metoda sprawia, że sprawnie improwizujesz na gitarze nawet jeśli nie masz godziny dziennie na ćwiczenie

Jest to aż 14 nagrań wideo! Ich przygotowanie zabrało mi ponad miesiąc pracy (po 8 godzin dziennie). Co daje w przybliżeniu 200 godzin pracy.

Chociaż ten kurs wraz z bonusami jest wart 570 zł, do 12 czerwca (wtorek), możesz zdobyć za jedynie 197 zł (tyle warte są same bonusy, które dostajesz za darmo)!

Pamiętaj jednak, że ta propozycja jest dostępna jedynie do wtorku. Dlaczego tak? Ponieważ na co dzień ten kurs nie jest dostępny w sprzedaży. Masz jednak możliwość zdobyć go w ramach promocji na początek lata.

Tak więc kliknij przycisk poniżej i zamów teraz:

(jeśli nie chcesz lub nie możesz płacić przez internet to po kliknięciu przycisku wybierz opcję płatności “Druczek płatności” – otrzymasz wtedy dane do tradycyjnego przelewu lub przekazu pocztowego.

Do płatności zagranicznych polecam opcję PayPal).

Po zamówieniu otrzymasz email z prostą instrukcją i danymi do zalogowania się do specjalnego panelu kursanta, gdzie będziesz mógł natychmiast zapoznać się z kursem.

2 rodzaje gitarzystów-samouków. W której grupie się znajdujesz? (jedni się szybko rozwijają - drudzy tylko frustrują)

Przyznam, że uważam że ten kurs jest bardzo dobry. Wiem, że to brzmi mało obiektywnie, ale co tam – naprawdę tak myślę! Mimo to zdaję sobie sprawę, że nie jest on dla każdego.

Powiem więcej: wiem, że jest to na swój sposób ekskluzywny kurs i zdobędzie go tylko pewien procent osób czytających ten opis – jedynie Ci, którzy chcą wreszcie raz na zawsze dokonać wymarzonego przełomu w swojej grze na gitarze.

Blues Totalny NIE jest dla:

osób, które szukają wymówek..

…dlaczego ich improwizacja jest na słabym poziomie zamiast to szybko zmienić (za mało czasu na ćwiczenia, brak talentu/słuchu/wykształcenia muzycznego itp., zbyt stary/młody, za słaby sprzęt, brak gitary elektrycznej – na każdej da się równie dobrze improwizować, nieznajomość teorii i nazewnictwa)

osób, które uważają, że wiedzą jak nauczyć się improwizować i twierdzą, że jeszcze nie improwizują tylko dlatego. że nie mają czasu tego wyćwiczyć.

(to jest błąd, który mnie kosztował lata efektów w improwizacji – ponieważ uważałem, że wiem co ćwiczyć, aby mieć efekty – tylko jakoś jeszcze tego nie wyćwiczyłem – nie chciałem skorzystać z zewnętrznej pomocy. Na szczęście w końcu to zmieniłem i wtedy zacząłem mieć szybkie efekty)

osób, które twierdzą że nie mają czasu na ćwiczenia.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie nie masz 2, 1 czy nawet pół godziny każdego dnia na regularne ćwiczenia – masz przecież rodzinę, pracę i inne obowiązki. Głowa do góry: ten kurs zaprojektowałem właśnie z myślą o takich osobach(oczywiście jeśli masz więcej czasu to tym lepiej dla Ciebie – ale nie jest to konieczne, aby swobodnie improwizować)

osób, które są kolekcjonerami wiedzy.

Masz inny kurs gitarowy i nie chcesz Bluesa Totalnego, bo tamtego jeszcze nie przerobiłeś? Skoro nie dał Ci rezultatów to zmień go na jakiś który działa! Mój kurs jest tak zaprojektowany, żebyś miał efekty jeszcze DZISIAJ, a nie po miesiącu “przerabiania”. (to kurs ma Ciebie “przerobić” na profesjonalnego gitarzystę, a nie Ty “przerabiać” kurs)

osób, które uważają że wszystko wiedzą, a to czego nie wiedzą to znajdą w internecie.

No cóż – gdyby to działało to powinni już genialnie improwizować (wraz z milionami innych gitarzystów, którzy też mają dostęp do internetu). Jest wręcz przeciwnie: słuchając samozwańczych ekspertów na forach czy youtubie jesteś na najlepszej drodze do wyrobienia sobie błędnych nawyków, które tylko oddalą Cię od wymarzonych rezultatów.

osób, które pierwszy raz trzymają w rękach gitarę.

Ten kurs jest stworzony w taki sposób, żeby nawet ktoś kto nie wie co to pentatonika molowa w pełni z niego skorzystał (stąd wiele dodatkowych kursów uzupełniających wiadomości). Jednak nie jest on dla osób, które nie potrafią zagrać podstawowych ogniskowych akordów (jednym słowem wymagana jest podstawowa sprawność manualna, żeby móc zagrać prezentowane w kursie skale, zagrywki, akordy itp.)

Blues Totalny

Gwarantuję, że będziesz profesjonalnie improwizował albo zwrócę Ci pieniądze!

Zastanawiasz się czy ten materiał jest w sam raz dla Ciebie i czy Ci pomoże? A może boisz się kupować w internecie ? Lub nawet zastanawiasz się czy to po prostu nie jest jakieś oszustwo?

Twoje obawy są całkowicie uzasadnione i z tego powodu postanowiłem dać Ci pełną gwarancję efektów.

Oznacza to, że jeśli w ciągu 30 dni od zakupu nie będziesz całkowicie zachwycony rezultatami w Twojej grze na gitarze, a Twoi bliscy nie będą łapać się za głowę ze zdziwienia jak dobrze grasz to napisz do mnie emaila, zadzwoń lub daj znać w jakikolwiek sposób i otrzymasz pełny, 100% zwrot każdej złotówki którą zapłaciłeś.

Masz więc 30 dniowy, darmowy okres próbny tego ekskluzywnego kursu!

Tak, ten kurs jest tak skuteczny i możesz zamówić go teraz z całkowitym spokojem, ponieważ całe ryzyko wziąłem na siebie.

Kliknij przycisk i zamów:

Pamiętaj: ćwicz mądrze – niekoniecznie dużo,

Image

PS Pamiętaj, że ten kurs składający się z 14 wideo o wartości 370 zł + do tego 5 bonusowych kursów o wartości 200 możesz zdobyć jedynie do wtorku (12 czerwca). Kurs nie jest normalnie dostępny w sprzedaży, ale w ramach przed-wakacyjnej promocji masz taką możliwość.

Koszyk
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Darmowa dostawa kursów przed Świętami 🎁🎄
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Rabat 25% od podanych cen naliczy się automatycznie przy zamówieniu
Godziny
Minuty
Sekundy
Rabat 20% od podanych cen naliczy się automatycznie przy zamówieniu.