Przestań być "szarpidrutem".
Zostań gitarzystą.

Zobacz w jaki sposób przejść od “brzdąkania”, do grania, rozumienia i tworzenia muzyki.

To zazwyczaj wygląda tak: zaczynasz od opanowania podstaw gry na gitarze. Masz wielką frajdę, bo grasz piosenki ze śpiewników i tabów. Jednak po jakimś czasie, staje się to trochę nudne.

Chciałbyś móc dodać coś własnego, wyrazić siebie, a nie tylko odtwarzać gotowce. Z przyjemnością zmieniłbyś trochę akordy albo melodię czy nawet skomponował własną muzykę, ale nie wiesz jak.

Mechaniczne odtwarzanie czy zabawa muzyką i wyrażanie siebie?

To trochę tak, jakbyś nauczył się kilkunastu popularnych zwrotów po hiszpańsku. Niby jesteś w stanie się dogadać, ale mówienie że znasz hiszpański jest mocno na wyrost. Jesteś ograniczony do wyuczonych fraz i nie masz swobody do wyrażania siebie i bawienia się językiem.

Tak samo jest z grą na gitarze. Zagranie kilku piosenek czy solówek jest przyjemne, ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy rozumiesz i panujesz nad muzyką. Jak to osiągnąć?

Jak zrozumieć muzykę

Jakie dźwięki możesz dodać do akordów, aby wzbogacić ich brzmienie. Na jakie akordy możesz zmienić chwyty z piosenki którą grasz, aby uzyskać inny klimat? W jaki sposób możesz urozmaicić melodię, aby brzmiała ciekawiej? Które akordy do siebie pasują?

Na te wszystkie pytania jest jedna odpowiedź: praktyczne opanowanie teorii muzyki. Kluczowe jest tutaj słowo “praktyczne”, ponieważ sama encyklopedyczna wiedza nie jest wiele warta.

Dlaczego nie powinieneś zakuwać teorii muzyki

Nie zrozum mnie źle. Teoria muzyki jest świetna i bardzo pomocna. Twoja gra na gitarze wskoczy na nowy, lepszy poziom, gdy ją opanujesz. Problemem jest jednak sposób, w jak wiele osób ją próbuje poznać.

Teoria to nic więcej, niż opisanie zależności i zjawisk, które występują w muzyce. Jest więc z zasady bardzo praktyczna. Dlatego jeśli uczysz się jej w formie zakuwania na pamięć encyklopedycznych reguł i definicji, to mijasz się z celem. 

Teoria jest bezpośrednio powiązana z praktyką i tylko w ten sposób należy się jej uczyć. Każde zagadnienie, które poznajesz, powinno być od razu przeniesione na praktykę i zobrazowane przykładem ze współczesnej muzyki. 

Ponieważ trudno znaleźć taki kurs, postanowiłem nagrać własny.

Najbardziej praktyczny kurs teorii?

Kurs “Praktyczna teoria muzyki” krok po kroku nauczy Cię teorii. Wszystkie zagadnienia są od razu przekładane na praktykę oraz podparte przykładami muzycznymi, dzięki czemu nie uczysz się suchej, nudnej teorii.

Sam, zanim poszedłem na akademię muzyczną, przez wiele lat byłem samoukiem i wiem jak frustrujące jest samodzielne uczenie się teorii. Spotykasz się z sprzecznymi informacjami i nie wiesz, które są prawdziwe. Dodatkowo uczysz się bez planu i przez to w złej kolejności, co skutkuje zamieszaniem i chaosem.

Na szczęście ja już przez to przeszedłem, dlatego Ty nie musisz. Dzięki wieloletniemu doświadczenia uczenia siebie, a potem innych, kurs jest zrozumiały i przystosowany do samouków.

Ponieważ studiowałem na akademii muzycznej (wydział jazzu i muzyki rozrywkowej), możesz być pewny, że przekazywane informacje są poprawne i wiarygodne.

Korzyści poznania teorii muzyki

Zrozumienie muzyki

Przestaniesz jedynie słuchać muzyki, a zaczniesz ją rozumieć. Twoja reakcja nie będzie się ograniczać do “podoba się” lub “nie podoba się”. Zamiast tego w pełni docenisz artystyczne niuanse i złożoność bądź przejrzysz prymitywność i tandetę.

Świadoma improwizacja

Będziesz o wiele bardziej świadomie i swobodnie improwizował. Skończysz z odtwarzaniem wykutych na pamięć schematów, a zaczniesz świadomie i celowo dobierać dźwięki, dokładnie wiedząc co i dlaczego robisz.

Odblokowanie zastoju

Odblokujesz zastój w gitarowych postępach, ponieważ otworzą się przed Tobą drzwi do wielu nowych możliwości rozwoju, które bez poznania teorii byłyby nieosiągalne

Komponowanie muzyki

Zdobędziesz umiejętność świadomego pisania i komponowania własnej muzyki. Nie będziesz dłużej musiał na ślepo szukać pasujących do siebie dźwięków i akordów.

Profesjonalna komunikacja

Będziesz komunikował się z innymi muzykami używając profesjonalnych, muzycznych terminów. To nie tylko przyspieszy porozumiewanie się, ale także pokaże innym, że znasz się na rzeczy i wzbudzi respekt

Poznanie gatunków muzyki

Zrozumiesz czym charakteryzują się różne style muzyczne i jakie są między nimi różnice. Chcesz zagrać coś jazzowego? Będziesz wiedział co daje to jazzowe brzmienie i łatwo je odtworzysz. A może coś rockowego, bluesowego bądź reggae? Nie ma problemu!

Granie ze słuchu

Zaczniesz znacznie łatwiej spisywać melodie, akordy i piosenki ze słuchu. Znajomość teorii sprawi, że nie będziesz na ślepo szukał właściwego dźwięku i chwytu po całym gryfie.

Od samouka do Akademii Muzycznej

Nazywam się Szymon Zeifert i jestem autorem tego kursu. Dlaczego go stworzyłem?

Zaczynałem grać mając kilkanaście lat na starej, pożyczonej gitarze. Byłem samoukiem i nie miałem żadnej formalnej edukacji muzycznej. O ile znalezienie podstawowych chwytów nie było problemem, to teoria wydawała się nie do ogarnięcia. Dużo sprzecznych, chaotycznych i trudnych informacji.

Inwestując wiele czasu i pieniędzy na anglojęzyczne książki, udało mi się przez to przebrnąć. Dlatego chcę innym samoukom oszczędzić tej “męki” i zamieszania.

Czy możesz polegać na tej wiedzy? Tak. Poza korzystaniem z zagranicznej literatury, studiowałem na Akademii Muzycznej, gdzie upewniłem się, że moja wiedza teoretyczna jest poprawna.

Przedstawiam kurs
“Praktyczna teoria muzyki”

Kurs “Praktyczna teoria muzyki” to 4,5 godzin materiału wideo, który jest podzielony na dwa poziomy: pierwszy i drugi.

 

POZIOM 1

Poziom 1. to 40 lekcji wideo, w których opanujesz następujące zagadnienia:

Dźwięki (moduł 1)
  • Nauczysz się poprawnie nazywać dźwięki (również te z “isami” i “esami” w nazwie)
  • Opanujesz rozmieszczenie dźwięków na całym gryfie, dzięki czemu będziesz mógł z niego korzystać w całości. Koniec z graniem tylko na wycinku gryfu
Rytm (moduł 2)
  • Poznasz wartości rytmiczne i relacje między nimi
  • Dowiesz się czym są triole i jak przechodzić z parzystych na nieparzyste wartości rytmiczne. Dzięki temu natychmiast urozmaicisz swoją grę i stanie się ciekawsza.
  • Odkryjesz co to metrum i jak je określać, aby móc wpasować się w klimat piosenki.
  • Posłuchasz znane przykłady muzyczne dla metrum 4/4 i 6/8. W ten sposób zobaczysz ich praktyczne zastosowanie.
Interwały (moduł 3)
  • Dowiesz się czym są interwały. To niezbędny krok, aby zrozumieć budowę skal i akordów.
  • Nauczysz się szybko grać interwały na gryfie. Dzięki temu znacznie sprawniej będziesz poruszał się po gryfie gitary i budował skale oraz akordy.
  • Opanujesz rozpoznawanie interwałów ze słuchu, co jest fundamentem kształcenia słuchu muzycznego oraz grania ze słuchu.
Skale (moduły 4,5,6)
  • Dowiesz się czym są skale (podpowiedź: to więcej niż tylko schemat na gryfie). Dzięki temu nie będziesz ograniczony do wyuczonych diagramów na gryfie.
  • Nauczysz się budować skale jońską, eolską oraz pentatonikę molową od dowolnego dźwięku. 
  • Poznasz po 5 schematów tych skal, dzięki którym zagrasz je na całym gryfie w każdej tonacji. W ten sposób będziesz korzystał z całego gryfu.
  • Posłuchasz przykładów znanych piosenek zbudowanych na tych skalach, dzięki czemu zobaczysz ich praktyczne zastosowanie
  • Opanujesz rozpoznawanie tych skal ze słuchu. Nie tylko będziesz znał ich teorię i schematy, ale także brzmienie. To umożliwi Ci świadome granie i tworzenie muzyki.
Akordy (moduły 7,8,9)
  • Dowiesz się czym są akordy (podpowiedź: tak samo jak w przypadku skal, to więcej niż tylko diagramy na gryfie)
  • Nauczysz się budować akordy durowe, molowe, zmniejszone oraz zwiększone od dowolnego dźwięku
  • Dowiesz się czym są przewroty akordów
  • Opanujesz gotowe schematy, dzięki którym będziesz grał te akordy na całym gryfie gitary. To niezbędny element, aby wyjść poza podstawowe, ogniskowe chwyty i grać bardziej profesjonalny akompaniament.
  • Nauczysz się rozpoznawać te akordy ze słuchu, co jest wielkim krokiem w kierunku grania piosenek ze słuchu

POZIOM 2

Natomiast poziom 2. to 28 lekcji wideo, w których opanujesz następujące zagadnienia

Tonacje (moduły 1,2)
  • Nauczysz się budować akordy na skali jońskiej oraz eolskiej. Skale i akordy przestaną być dla Ciebie osobnymi zagadnieniami, dzięki czemu zaczniesz rozumieć harmonię w muzyce.
  • Dowiesz się czym są tonacje durowe i molowe. Jest to jeden z najważniejszych tematów w całej teorii muzyki.
  • Odkryjesz jakie akordy dobrze ze sobą brzmią, co pozwoli Ci szybko uczyć się piosenek ze słuchu oraz pisać własne. Koniec z szukaniem akordów “na ślepo”.
  • Zrozumiesz, jaka skala pasuje do określonych akordów. Dzięki temu będziesz sprawnie spisywał melodie “na ucho” oraz dobierał skale do grania solówek.
  • Dowiesz się czym są funkcje harmoniczne. Jeśli ktoś powie “Zagraj I vi IV ii V w Ab dur”, to nie będziesz miał z tym żadnych problemów.
  • Poznasz popularne progresje harmoniczne wykorzystywane w znanych piosenkach (wraz z przykładami). W ten sposób usłyszysz ich brzmienie i praktyczne zastosowanie. Jeśli chcesz pisać własną muzykę, to pokochasz tę lekcję.
  • Zrobimy wspólnie analizę harmoniczną 4 popularnych piosenek. W ten sposób zrozumiesz muzykę “od kuchni”.
Rozbudowane akordy (moduł 3)
  • Odkryjesz jak rozbudowywać akordy o dodatkowe składniki, aby wzbogacić i upiększyć ich brzmienie. Grasz piosenkę i Twój “C dur” nie brzmi najlepiej? Będziesz umiał dodać do niego np. nonę, septymę czy sekstę i w ten sposób go “przyprawić”.
  • Nauczysz się budować, rozumieć i grać m.in takie akordy jak Maj7, Maj9, m7, m9, m11, 7, 13, 7b5 7#9, sus2, sus4, m6, 6/9, m7b5, dim7, aug, add9 i więcej. Twoje możliwości akordowe będą praktycznie nieograniczone.
  • Opanujesz alterowanie akordów, które jest popularne szczególnie w jazzowych klimatach.
Skale modalne (moduł 4)
  • Zrozumiesz na czym naprawdę polega zjawisko modalności. W tym temacie gitarzyści mają bardzo dużo niejasności, błędnych informacji i zamieszania. Ciebie to na szczęście ominie.
  • Nauczysz się budować każdą skalę modalną od dowolnego dźwięku.
  • Opanujesz rozpoznawanie skal modalnych ze słuchu. Dzięki temu nie tylko będziesz je rozumiał i umiał zagrać, ale również słyszał w głowie. To jest niezbędne do świadomego (niemechanicznego) grania i tworzenia muzyki.
  • Poznasz indywidualny, wyjątkowy charakter każdej ze skal modalnych.
  • Odkryjesz różnice między skalami modalnymi. Słyszałeś, że “to tak naprawdę jedna, ta sama skala”? Zrozumiesz na praktycznych przykładach, dlaczego to nie prawda.
  • Poznasz praktyczne zastosowanie skal modalnych na bazie popularnych piosenek. Dzięki temu nie będzie to tylko teoretyczna, oderwana od praktyki wiedza. Namacalnie zobaczysz jak te skale są wykorzystywane i jaki daje to efekt.

Niewygodna prawda o kursach wideo

Kursy wideo mają wiele zalet. Możesz wracać do nagrań kiedy chcesz i ile razy chcesz. Możesz cofać i powtarzać, jeśli czegoś nie rozumiesz. 

Jest jednak jedna duża wada: złudzenie nauki. Co mam na myśli? Oglądasz kolejne lekcje i wydaje Ci się, że się uczysz. Jednak tak naprawdę jednym uchem wpada, a drugim wypada.

Czy w tym kursie Cię to spotka? Nie, ponieważ każdy moduł zakończony jest interaktywnym testem. Ten test jednoznacznie pokaże, czy rzeczywiście opanowałeś materiał czy tylko go obejrzałeś.

To tak, jakbym siedział koło Ciebie i sprawdzał, jak Ci idzie.

Zdobądź kurs "Praktyczna Teoria Muzyki"

Poświęciłem lata na rozgryzienie teorii. Nareszcie mogę podzielić się tym z innymi gitarzystami.

Kurs “Praktyczna teoria muzyki” to w sumie 68 lekcji wideo. W przeciwieństwie do lekcji z nauczycielem, możesz oglądać i powtarzać materiał wiele razy. Dzięki temu bez problemu zrozumiesz każde zagadnienie.

Dodatkowo kurs zawiera wiele diagramów i schematów, które przyspieszą Twoją naukę. Zamieszczone praktyczne przykłady, pomogą Ci od razu przenieść teorię na praktykę. Natomiast dzięki testom na koniec modułów, będziesz na bieżąco widział jak Ci idzie i czy dobrze rozumiesz.

Kurs jest dostępny zarówno w wersji online jak i wersji na pendrive z książką. Książka zawiera w sobie diagramy, tabele, schematy itp. które występują w kursie.

ONLINE

POZIOM 1

127 zł

ONLINE

POZIOM 2

127 zł

ONLINE

PAKIET (1+2)

254 zł

197 zł

PENDRIVE

POZIOM 1

157 zł

PENDRIVE

POZIOM 2

157 zł

PENDRIVE

PAKIET (1+2)

315 zł

247 zł

Nie jesteś pewny? Gwarancja efektów!

Być może nie jesteś pewien, czy ten kurs jest dla Ciebie. Z tego powodu daję 30-dniową gwarancję zwrotu. Masz pełne 30 dni na zapoznanie się z kursem i gdybyś uznał, że nie jest dla Ciebie: napisz lub zadzwoń, a otrzymasz zwrot całej zapłaconej kwoty.

Tak więc możesz teraz spokojnie zamówić, ponieważ całe ryzyko wziąłem na siebie.

Masz pytanie?

Zobacz odpowiedzi na popularne pytania odnośnie kursu.

Masz 30 dni na zrezygnowanie z zamówienia. Otrzymasz wtedy zwrot całej zapłaconej kwoty.

Tak. Jesteśmy zarejestrowaną w Polsce firmą i wystawiamy faktury.

Nie. Możesz zapłacić przekazem bankowym lub pocztowym. W tym celu, po złożeniu zamówienia, wybierz opcję “Druczek płatności”.

Oczywiście! Naszym celem jest, abyś miał efekty. Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, to śmiało napisz emaila lub zadzwoń.

Szymon Zeifert studiował na Akademii Muzycznej, gdzie mógł upewnić się, że jego wiedza teoretyczna jest poprawna.

Jesteśmy zarejestrowaną firmą już od 2014 roku. Zaufało nam ponad 90 tysięcy gitarzystów. W razie wątpliwości możesz zadzwonić (889-267-729) bądź odwiedzić nas w biurowcu w Gliwicach (ul. Kościuszki 1c p.601A).

Koszyk
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Rabat 20% od podanych cen naliczy się automatycznie przy zamówieniu
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Darmowa dostawa kursów przed Świętami 🎁🎄
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Rabat 25% od podanych cen naliczy się automatycznie przy zamówieniu
Kursy w wersji na pendrive zostaną wysłane po 19 sierpnia.
Godziny
Minuty
Sekundy
Rabat 20% od podanych cen naliczy się automatycznie przy zamówieniu.