Moje 3 ulubione akordy jazzowe

Szymon ZeifertJazz17 Comments

Muszę przyznać, że kocham te brzmienia na gitarze.

Nie tylko zobaczysz jak je grać. Pokażę Ci jak dzięki nim zagrać prosty, ale dobrze brzmiący akompaniament jazzowy.

Tak, już za kilkanaście minut możesz grać prawdziwy jazz. Twoi znajomi mogą być w szoku! 🙂

Te akordy mają zastosowanie także poza jazzem – na przykład do stworzenia nastrojowego tła muzycznego.

Dlatego kliknij i zobacz teraz lekcję:

Poprawny zapis przedstawianych akordów to:
1: CMaj9 lub CM9 lub C△9
2: G7alt lub G7#5#9
3: Dm9 lub Dmin9 lub D-9

Jeśli masz pytania, napisz w komentarzu.

Jeśli interesuje Cię granie jazzowych solówek, to zobacz darmową lekcję „3 jazzowe zagrywki”.

17 Comments on “Moje 3 ulubione akordy jazzowe”

 1. Osobiście grałem raczej metal wszelkiego rodzaju od pewnego czasu tylko blues 😉 no i właśnie Jazz mnie bardzo zaczął interesować. Szymon co jest podstawą żeby zacząć grać Jazz ?

  Pozdrawiam

  1. Super, że zaczynasz grać jazz. Podstawowa kwestia (jeśli chodzi o solówki) to opanowanie arpeggio czterodźwięków (z dodaną septymą), aby móc w ten sposób ogrywać akordy. Zacznij od 3 rodzajów: Maj7, 7 oraz m7.

 2. Fajne akordy, byłoby super gdyby dodał Pan taby dla tych kilku dźwięków które gra Pan między akordami.
  Pozdrawiam

 3. proszę o taki kurs: ii – V – I (najlepiej w D G C) akompaniament plus zagrywki ale w formie całych (chociaż krótkich) solówek. Myślę, że lepiej jest nauczyć się 7 zagrywek w formie solówki niż jako oddzielne zagrywki. Jest lepsze rozumienie i motywacja. Ale proszę zacząć na kompletnie łatwym poziomie:
  Wpierw:
  – całe solo złożone tylko z jednej zagrywki (na tym poziomie proszę o bardzo wiele przykładów. Wpierw tylko naturalna skala CDEFGAHC, później pentatonika, kromatyczne połączenia, miksolydian, dorian itd. Ale na każdą skalę pełno przykładów. Nie warto się spieszyć. Pokazanie jednej zagrywki niewiele nauczy. Poza tym duża ilość zagrywek w naturalnej skali i w pentatonice była by olbrzymią zachętą do grania jazzu.
  – później dużo blues jazzu 😀 i to nie tylko tego tradycyjnego ale też tego współczesnego. Ale też pomału: wpierw tylko pentatonika grana na jazzową modłę, później durowe wstawki (dużo przykładów, tak żeby nauczyć się tego słuchać) później normalny blues z wstawkami, z tym momentem kiedy z normalnego bluesa nagle takim wybuchem grasz jakiś jazzowy klimat (to co robi John Smith)
  Bardzo byłbym wdzięczny 😀

  1. Cześć, dzięki za sugestie. Dla mnie brzmi to bardziej jak kilkugodzinny kurs, a nie jedna lekcja 🙂 Nie do końca jednak rozumiem co masz na myśli poprzez cało solo złożone tylko z jednej zagrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *